Loading

Greckie Owoce Morza

Grecy ze względu na dostęp do morza Śródziemnego często korzystają z jego uroków przygotowując duże ilości dań z rybami i występującymi w nim okazami. Z tego powodu targi rybne cieszą się dużą popularnością którą postaramy się przedstawić w tym poście.

Zdjęcia zrobione podczas wizyty na targu w Salonikach

Owe targi pokazują różnorodność ryb słonowodnych i ich możliwości w kuchni. Jednymi z najpopularniejszych owoców morza są; kalmary, krewetki, ośmiornica, mule, raki, omułki, langustynki, dorsze, jeżowce, przegrzebki i homary.

W Grecji dużą popularnością cieszą się Salmonetes

Jeżowce, w zalewie z oliwy i cytryny.

Zazwyczaj podawany w karczmach i tawernach z owocami morza. Sezon na jeżowce rozpoczyna się w październiku a kończy sie w kwietniu.

Kałamarnice podawane są na różne sposoby, nadziewane , faszerowane lub podawane jako krążki, sezon na kałamarnice rozpoczyna się od końca września aż do końca marca ich cena wynosi 7€

Targi rybne w grecji są dosyć powszechne i szeroko dostępne, ryby na straganach są położone na lodzie w pełnym widoku aby klient mógł zobaczyć je w całości, każda czynność wykonywana jest w rękawiczkach przez sprzedającego .